Przejdź do treści

Akademia Malucha DL 2020

  • przez

Akademia Malucha to przedsięwzięcie stworzone z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy Kleszczele i okolic.

Grupa rodziców postanowiła otrzymać dofinansowanie na zagospodarowanie tej niszy by móc zapewnić sobie i swoim pociechom możliwość kreatywnego spędzania czasu w większej grupie osób.

Stworzona została oferta edukacyjno- kulturalna dla dzieci w wieku do 5 lat i ich rodziców.
-To dla naszych dzieci zmieniliśmy lekko rzeczywistość, stworzyliśmy możliwość rozwoju i spotkań. Zapełniliśmy lukę wykorzystując potencjał przestrzeni i zaangażowanie lokalnych liderów.

W ramach Akademi Malucha spotkaliśmy się wspólnie na cyklu 12 spotkań o zmiennej tematyce: błotne harce, leśne spacery, muzyczne spotkania, gliniane zabawy, książkowe spotkania, molowe opowieści, kolorowy świat, spotkania z ryżem, sportowe labirynty, lodowe kule pełne skarbów, piernikowe przygody oraz dawne zabawy i kształty. Finał projektu i spotkanie z teatrzykiem kukiełkowym, aniołami i Świętym Mikołajem. Dodatkowo w ramach dofinansowania udało się również wyposażyć salę i dostosować ją do potrzeb najmłodszych mieszkańców gminy co bez wątpienia jest potencjałem do kolejnych działań, które już są planowane.

Bo korzyści płynące z realizacji Akademii Malucha dla lokalnej społeczności odczuwalne są wyraźnie poprzez zaangażowanie opiekunów i chęć dalszego działania.

„AKADEMIA MALUCHA” została dofinansowana ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Hajnówce. 

Realizacja projektu: sierpień-grudzień 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content