DOBROWODA, zioła i śpiew- FOTORELACJA

  • by

W niedzIelę 26 września 2021 w Świetlicy Wiejskiej Wsi Dobrowoda (gm. Kleszczele) miało miejsce spotkanie etnomuzyczno-etnobotaniczne.

O godzinie 11 rozpoczął się dłuższy spacer po okolicy, podczas którego Karol Szurdak (etnobotanik) opowiadał uczestnikom o napotkanych roślinach – ich właściwościach, miejscach występowania, zbieraniu i sposobie przechowywania, znaczeniu użytkowym, magicznym i symbolicznym.
Druga część spotkania opierała się o śpiewy i rozmowy o roślinach. Opowieść snuła się wokół „Zielnika dobrowodzkiego” /przedsięwzięcie, które realizujemy od 2020 roku. Zostaną zaprezentowane rysunki roślin wykonane przez Olgę Gruberne-Buk/
Karol Szurdak wraz z mieszkankami Dobrowody, znawczyniami ziół omówili wybrane rośliny.
Zespół Śpiewaczy z Dobrowody, czyli Nina Jawdosiuk i Walentyna Klimowicz zaśpiewały pieśni o drzewach, kwiatach etc. Nauczyły też przybyłych na spotkanie kilku z nich.


Organizator: Puszczańska Szkoła Tradycji prowadzona przez Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu Akademia Kolberga 2021 prowadzonego przez Forum Muzyki Tradycyjnej oraz Pracownię Muzyki i Tańca Tradycyjnego.
Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.