Przejdź do treści

OGRZEWANIE BEZ TAJEMNIC- spotkanie i warsztaty

  • przez

Samorząd Powiatu Hajnowskiego zaprasza mieszkańców regionu na otwarte warsztaty „Niskoemisyjne źródła energii”. Nie wiesz, co się kryje pod tym szyldem? Podpowiadamy – wiedza o oszczędnościach i bezpieczeństwie energetycznym – Twoim i naszego regionu! Będziemy w każdej gminie, a nasz ekspert odpowie na wszystkie pytania!

Ogrzewanie bez tajemnic

Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom społecznym, samorząd powiatu organizuje cykl warsztatów, podczas których dowiesz się:

  • jak działają pompy ciepła gruntowe i powietrze – woda, kotły zgazowujące drewno, kotły gazowe, kotły na pellet , wady i zalety tych urządzeń,
  • na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego źródła ciepła,
  • jaki jest średni koszt każdej inwestycji i jej miesięcznego funkcjonowania.

Ponadto poznasz:

  • warunki dofinansowania w programach „Czyste powietrze” i „Moje ciepło”,
  • zasady składania wniosku aplikacyjnego i rozliczenia dofinansowania (a przy okazji przypomnimy Wam, że w strukturach samorządu powiatu działa Centrum Energii Odnawialnej, gdzie w każdą  środę i piątek można bezpłatnie skorzystać z doradztwa oraz z pomocy w zakresie rozliczania/składania wniosku w ramach Programów 😊).

W ramach warsztatów planujemy również dowiedzieć się „u źródła” u konkretnego użytkownika, jak ocenia on funkcjonowanie danej instalacji. Dzięki temu uczestnicy warsztatów poznają wiarygodne opinie, zalety i ewentualne wady danego rozwiązania.

Będzie merytorycznie, konkretnie i rzeczowo!  Rozwiejemy wątpliwości, rozprawimy się z kilkoma mitami, a z pewnością przekażemy same fakty!

Skorzystaj z zaproszenia i na dobry początek widzimy się:

  • 22.11.2023 godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej w Czyżach, Czyże 106
  • 24.11.2023 godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Czeremsze, ul. 1 Maja 77
  • 27.11.2023  godz. 17.00 w mieście Hajnówka, sala konferencyjna w Urzędzie Miasta (nr 12, parter)
  • 29.11.2023 godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Kleszczelach, ul. 1 Maja 19

Terminy w pozostałych gminach są ustalane,  poinformujemy Was za pośrednictwem strony www i Facebook.

Wiedza nie tylko merytoryczna

Poza warsztatami zaplanowaliśmy także cykl spotkań w terenie z kamerą termowizyjną. Na przykładzie wybranych budynków prywatnych poznamy przyczyny i miejsca strat ciepła, a tym samym – znaczenie termomodernizacji i zasady prawidłowego docieplania budynków. Okna, drzwi, strop – wszystkie te elementy mają znaczenie dla zatrzymania ciepła, a jednocześnie – pieniędzy w portfelach!

To, czego nie widać gołym okiem, można będzie zobaczyć przy pomocy kamery termowizyjnej. Przekonaj się sam i już teraz  zgłoś swój dom do termowizji i zobacz którędy ucieka z niego ciepło! Kontakt: lucyna.lewczuk@powiat.hajnowka.pl, tel. 85 682 5199.

Warsztaty „Niskoemisyjne źródła energii” organizowane są w ramach projektu „Oddychaj NATURAlnie bez smogu!”  realizowanego z programu priorytetowego „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” z udziałem  środków udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Katarzyna Miszczuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content