Przejdź do treści

„Odkryjmy to!” w Hładyszce

  • przez
FOTORELACJA

Jak mądrze towarzyszyć dzieciom? Jak nie przeszkadzać, a wspierać dzieci w eksplorowaniu świata tak, by nauka była jednocześnie świetną przygodą? To i wiele jeszcze innych zagadnień było przedmiotem sobotnich warsztatów „Odkryjmy to!”. Dziękujemy Centrum Nauki Kopernik za odwiedziny w Hładyszce i tę niezwykle cenną lekcję, a wszystkim wspaniałym uczestnikom za obecność!

ZAPROSZENIE

Z radością informujemy, że 23 marca w naszej placówce odbędą się warsztaty pedagogiczne o mądrym eksperymentowaniu „Odkryjmy to!”, które powstały ze wspólnej inicjatywy Centrum Nauki Kopernik i Ministra Nauki. Warsztaty są bezpłatne! Zapraszamy rodziców i edukatorów.
Podczas warsztatów uczestnicy pogłębiają swoją wiedzę na temat mądrego towarzyszenia dzieciom podczas eksperymentowania. Na zajęciach poruszone zostaną między innymi takie wątki jak: wyzwania poznawcze, perspektywa dziecka, mądre towarzyszenie, pozytywne dowartościowanie, poczucie własnej wartości.
Naszej placówce zostaną przekazane zestawy do rodzinnego eksperymentowania, które zawierają propozycje eksperymentów, materiały niezbędne do ich wykonania oraz wskazówki pedagogiczne ułatwiające rodzicom konstruktywne towarzyszenie dzieciom podczas ich prób odkrywania świata. Zestaw ma za zadanie rozbudzić w dzieciach ciekawość, a rodzicom zwrócić uwagę na pozytywne aspekty nauki poprzez zabawę.
Warsztaty prowadzone są przez ekspertów i ekspertki z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Kiedy?
23 marca 2024 r. w godzinach 9:30-13:00 oraz 14:00-17:30 (czas trwania warsztatów: 3,5 godz.)

Kto może wziąć udział?
Rodzice, opiekunowie dzieci, nauczyciele, edukatorzy i inne osoby pracujące lub przebywające z dziećmi w wieku szkolnym (szkoła podstawowa). Uwaga! Warsztaty są przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych, bez udziału dzieci. W przypadku rodzin zapraszamy maksymalnie dwoje przedstawicieli jednej rodziny.

Zgłoszenia
mailowo: informacja@haldyszka.pl, w tyt. Warsztaty „Odkryjmy to!”
lub telefonicznie: 85 681 80 54

Limit zgłoszeń: 20 osób w jednej turze warsztatowej. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji: pod nr tel. 85 681 80 54

Wspólny Program Ministra Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Nauki na podstawie umowy z dnia 23 października 2023 r. Nr MEiN/2023/DPI/3079. W roku 2024 w ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus”, „Planetobus”, „O matmo!” oraz 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content