Przejdź do treści

MY-Story

MOKSiR Kleszczele od stycznia 2020 wspólnie z młodzieżą z gminy Kleszczele realizuje projekt MY_story w ramach ogólnopolskiego programu Równać Szanse.

O co chodzi w programie Równać Szanse?
Głównym założeniem w programie RS jest wyrównywanie szans młodzieży na dobry start w dorosłe życie czyli chodzi o to by młody człowiek z małej miejscowości potrafił samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości. 

Czym zajmuje się młodzież w projekcie MY_story?
Projekt MY_story został zbudowany wokół dwóch osi: INSTAGRAM i TEATR. 
Czas pędzi do przodu i żyjemy w czasach gdzie mądrze wykorzystywane serwisy społecznościowe są źródłem utrzymania i miejscem pracy ludzi. Specjaliści od Social Mediów są coraz częściej poszukiwaną grupą zawodową więc w naszym projekcie staramy się dostrzec jak prowadzić interesujące profile i staramy się śledzić nieustannie zmieniające trendy. W czasie pandemii ta ścieżka idealnie wpasowała się w klimat “zdalnego życia”. Zorganizowaliśmy webinar podczas którego Olimpia Jenczek @dobrzewszedzie zdradzała tajniki swojej pracy zawodowej i stała się dla nas ogromną inspiracją.
Zresztą sytuacja z Koronawirusem zmusiła nas do przearanżowania części zadań projektowych i eksploracji naszej okolicy. W czasie “zamknięcia” staraliśmy się pracować nad naszym instagramowym profilem i zbieraliśmy ciekawsze historie z okolicy. Potem w dobie odmrażania sytuacji w naszym kraju wpadliśmy na pomysł by rowerem zwiedzać okolice i jednocześnie poznawać nasze wsie. Dotarliśmy do Kuraszewa i Policznej oraz Dobrowody i Repczyc. 
Zasłyszane podczas wycieczek opowieści zebraliśmy i wykorzystaliśmy do stworzenia spektaklu finałowego, który odbył się pod koniec wakacji ! Więc T E A T R.
W między czasie złapaliśmy oddech podczas spotykania się z grupą projektową z Orli i poznaliśmy technikę sitodruku pod okiem Adriana Bieniasa.

koordynator: Daria Sienkiewicz 

Skip to content